Sunday, October 1, 2006

Kurumsal Java Hatalar (1. Basım)

148 Alttan ikinci paragrafta "Throable" kelimesi Throwable
398 Enscript kurulumu Enscript kurmak için verilen adres artık geçerli değil. Bu sebeple enscript kurulum kodlarını Kurumsal Java tools dizini altına ekledik. Kurumsal Java ana sayfasından bu programı edinebilirsiniz. Kurmak için yapılması gereken, sadece zip dosyasının açılıp, c:/ seviyesine kopyalanmasıdır. Bundan sonra c:/enscript PATH'e eklenmelidir.
192 OsCache Bölgeleri OsCache'de artık bölge ismi tanımlamak mümkün. Kitapta gösterilen
cache.capacity=100000
cache.timeout=-1
yerine
cache.Simple.capacity=10000
cache.Simple.timeout=-1
kullanılırsa, Simple adlı bir bölge kullanılmış olacaktır.
190 Önbellek ve POJO'lar Bir Java class'ını herhangi bir önbellekte (OsCache, EhCache) tutabilmek için, o class'ın equals() çağrısı tanımlanmış olmalıdır. Java equals(), iki Java nesnesini karşılaştırmak için kullanılır. Tipik bir equals fonksiyonu aşağıda gösteriliyor.
public class Test   {

private int id;

private String name;

public int getId() {
return id;
}

public void setId( int newId) {
this.id = newId;
}

public String getName() {
return name;
}

public void setName(String newName) {
this.name = newName;
}

public final boolean equals(final Object obj) {
if (obj == this)
return true;

if (obj == null || getClass() != obj.getClass())
return false;

Test o = (Test) obj;

return (id == o.id)
&& (name == null ? o.name == null : name.equals(o.name));
}
}
204 JBoss Kümesindeki Birimler Birbirini Görmüyor (Linux) JBoss kümesi oluşturmak için IP'lerini DHCP ile almış makinalarda bir ek ayar daha gerekebiliyor. Ayrı makinalarda tek kümeye dahil olmak üzere başlatılmış JBoss'lar birbirini görmezse, sorun Linux'taki birimin 127.0.0.1 IP adresini kullanıyor olması olabilir. Bunun için Linux makinasındaki JBoss'unuzun bin dizini altındaki run.conf dosyasında JAVA_OPTS için -Dbind.address=192.168.x.x (192.168.x.x yerine kendi makinanızın IP adresini koyun) değerini set etmeniz gerekecektir.
204 Küme Client Programı Tek Birime Bağlanıyor Suse Linux'ta ortaya çıkabilecek bir durum, /etc/hosts içinde default olarak 127.0.0.2 adresinin linux ismine bağlanmış olması durumunda çıkmaktadır. Çözüm olarak 127.0.0.2 yerine makinanın gerçek adresi kullanılırsa sorun çözülecektir.

No comments: